Svadobné tanečné topánky

Svadobne tanecne topanky

Ahojte budúce nevesty. Plánujete svadbu? Zamýšlate sa nad všetkými detailami Vášho veľkého dňa? Keď budete prechádzať svadobný zoznam a prídete k položke svadobné topánky, skúste si premyslieť, či si nekúpite práve svadobné tanečné topánky. Prečo? Nižšie Vám rozpíšem dôvody podrobne.

Svadobný deň vie byť krásny, ale zároveň veľmi náročný. Všetky tie behačky, presúvačky, fotenia, obrad, gratulácie a na záver svadobná zábava. Veď to ste celý deň na nohách. Aj od pohodlia vašich nôh bude záležať, ako dlho sa udržíte na parkete.

Komfort

Tanečné topánky sa značne líšia od civilných. Nie ani tak výzorom, ale použitými materiálmi a konštrukciou topánky. Tanečná obuv je viac veľmi úzko špecializovaná športová obuv. Tanečníčky v nich často trénujú dlhé hodiny. Topánka im musí poskytnúť pevnú podporu klenby a držanie nohy. Nestačí však aby bola len pevná. Musí byť aj dostatočne pružná aby chodilo mohlo pracovať a zároveň ľahká, aby sa noha neunavila.

Podrážka je väčšinou z brúsenej kože, prípadne tvrdej kože či plastu. Brúsená koža zabezpečuje ohybnosť a ideálnu priľnavosť. Podošva je pre pohodlie tá najdôležitejšia časť topánky. Býva zvyčajne vyrobená z vyššej vrstvy pamäťovej peny.

Zvyšné použité materiály sú už viac otázkou dizajnu, ale celkovo materiály použité na výrobu tanečných topánok sa vyznačujú ľahkosťou. Pretancujete v nich celú noc bez toho, aby ste mali pocit, že máte na nohe závažia.

Svadobne tanecne topanky

Výška podpätku

Podpätkov u svadobných tanečných topánok je celá škála. Voľba výšky podpätku je veľmi dôležitá. Vplýva totižto na veľa ďaľších vecí. Na začiatok je to hlavne úprava dĺžky svadobných šiat. V salónoch Vám budú odporúčať, aby ste si na skúšku šiat pred úpravou priniesli topánky. Je to preto, aby šaty neboli prikrátke alebo pridlhé. Podkýňať sa o svadobné šaty je hotová nočná mora. Ďalej od voľby výšky podpätku určite závisí aj pohodlie vašich nôh. Výšku treba zvážiť zároveň s ohľadom na výšku ženícha. Či naozaj chcete tvrdohlavo tie najvyššie, lebo ste na nich nepochybne krajšia, napriek tomu, že nakoniec budete na všetkých fotkách od ženícha vyššia. Alebo si naopak vyberiete svadobné topánky s nízkym podpätkom a budete síce maličká, ale za to ako v papučkách.

Osobne najviac odporúčam zlatú strednú cestu: nižšiu platformu. Je to totižto kombinácia veľa pozitívnych vlastností. Extra pohodlnosť je zabezpečená vyššou vrstvou pamäťovej peny a zároveň lepšou izoláciou od parketu vďaka účinnejšiemu antishock systému. Sklon nohy je nižsí ako by bol pri rovnako vysokom podpätku bez platformy. Vďaka tomu menej trpia brušká pod prstami, váha celého tela je lepšie rozložená na celú plochu nohy. A vy v konečnom dôsledku vyzeráte vyššie, čo Vám opticky zlepšuje proporcie tela.

vyska podpatkov

Farba a dizajn

Tanečných svadobných topánok nájdete momentálne na trhu celú škálu. Môžte si vyberať. Záleží len na vás, či viac preferujete otvorenú alebo zavretú špičku. Či chcete klasické remienkové alebo niečo novodobé moderné. A farba už vôbec nemusí byť biela. Nevesty si okrem klasických farieb(strieborné, krémové, zlaté, perleťové) radi vyberajú aj farbu, ktorú majú ako doplnkovú na svadbe(červené, ružové, modré, telové). Ešte nikdy som nestretla nevestu s čiernymi svadobnými topánkami 😀

Určite odporúčam, aby ste si pred konečnou kúpou svadobných topánok, aspoň raz vyskúšali obuť svadobné tanečné topánky.

Ako si vybrať tie pravé prvé sa dozviete v mojom článku: Ako vybrať prvé tanečené topánky.

Ak sa chcete dozvedieť o tanečných topánočkách viac a vyskúšať si ich naživo, zavolajte mi ☏ +421 948 220 380 a dohodnite si stretnutie v našom showroome.

Monika


Spolupracujeme s:
Svadeko (Bratislava) – Unikátna svadobná a kvetinová výzdoba pre každého, návrh a realizácia pre svadobné a firemné eventy.
Salón Isabell (Bratislava) – Exluzívny svadobný salón v Bratislave
Salón Ľubica (Piešťany) – Svadobný salón Ľubica


Podeľte sa o článok so svojimi priateľmi a vyzdieľajte ho na facebooku: