Prečo pánske tanečné topánky

preco panske tanecne topanky

Prečo pánske tanečné topánky? Aký je ich zmysel? A nie sú všetky na jedno kopyto, nudné klasické oblekovky? A nešmýkajú sa? A nie sú tenisky lepšie? Nuž…

Skoro každý muž, ktorý chodí tancovať „social dances“, ako sú napríklad salsa, kizomba a bachata, si povie: „A načo tanečné topánky? Veď civilné stačia.“ „A sú dokonca lepšie, lebo sa nešmýkajú.“ „Prečo teda mám minúť peniaze na pánske tanečné topánky?“ Dôvodov je veľa.

Kožená podrážka

Áno, šmýka sa viac, ako gumenná, ale to je práve pri tanci potrebné. Koža je v tomto prípade zvolená práve pre jej ideálne vlastnosti, hlavne priľnavosť. Topánky majú umožniť šmýkanie kôli spinom, aby kĺby(hlavne koleno a členok) mohli rotovať zároveň s chodidlom. Pokiaľ sa šmýkajú topánky priveľmi, je to zväčša z dvoch dôvodov: Podrážka je zašpinená, a tým pádom klzká, treba ju očistiť drátenou kefou(nájdete v obchodoch s tanečnými potrebami). Druhým dôvodom je zlá technika krokov: robíte dlhé kroky, namáte ťažisko správne umiestnené mezdi vlastnými nohami, alebo zle našľapujete. Chce to iba tréning.

Výhody pre tanečné partnerky

Sťažujú sa Vám partnerky, že im stúpate po nohách? Je to práve preto, lebo nerobíte primerané kroky. Ďaľšou sťažnosťou, ktorú máloktorá žena vysloví nahlas, pretože to považuje za svoju chybu, je nesprávne držanie tela. Myslíte si, že to nesúvisí s topánkami, ale práve naopak, od nich sa to odvýja. Gumenná podrážka umožnuje stáť ťažiskom mimo svojich nôh oveľa viac ako kožená. Tým spôsobujú páni hlavne bolesti chrbta a nôh svojej pratnerke, ale aj sebe.

Design a materiály

V neposlednom rade výhodou pánskych tanečných topánok je pohodlnosť voči väčšine civilných topánok. Ale aj design topánok, ktoré máte na nohách, o Vás veľa prezrádza. Pri dámach sa hovorí, že aké topánky také spodné prádlo. Keby sme to aplikovali na pánov, väčšina má na nohách sneakery, alebo tenisky.

Zamyslite sa, či používate správnu obuv na správny šport ?

panske tanecne topanky

Ak sa chcete dozvedieť o tanečných topánočkách viac a vyskúšať si ich naživo, zavolajte mi ☏ +421 948 220 380 a dohodnite si stretnutie v našom showroome.

Monika


Podeľte sa o článok so svojimi priateľmi a vyzdieľajte ho na facebooku: