Ako vybrať prvé tanečné topánky?

ako vybrat tanecne topanky

Chystáte sa kúpiť prvé tanečné topánky a vôbec sa v nich nevyznáte? Tu je pár rád, ako si vybrať tie, v ktorých sa Vám bude tancovať dobre.

Výška podpätku

Či už ste zvyknutá na vyššie civilné topánky alebo nie, treba myslieť predovšetkým na to, že na vysokých podpätkoch sa väčšine začiatočníčok horšie tancuje ako chodí.

Ako prvé odporúčam topánky so 7cm podpätkom, je to priemerná šandardná výška podpätku. Ak však na podpätky nie ste vôbec zvyknutá, preferovala by som topánky na nižších podpätkoch 5-6cm.

Tanečné topánky sa vyrábajú aj na ešte nižších 3cm, ale tu musím podotknúť, že už je to na úkor vzhľadu topánok, ako aj nohy v nich.Preto by som nižšie ako 5-6cm nevyberala (pokiaľ sa nejedná o topánky pre deti).
vyska podpatkov

Veľkosť topánky

Čo sa týka dĺžky, ak sa dá, mala by byť topánka približne rovnako dlhá ako noha. Tanečné topánky sa vyrábaju väčšinou po polčíslach medzi ktorými je cca 0,5cm rozdiel. Takže trafiť správnu dĺžku by nemal byť problém.

V niektorých prípadoch može byť topánka dlhšia, ale nesmie byť nikdy kratšia ako noha! Podstatná je aj šírka topánky. Každé tanečné topánky sa časom roztiahnu. Niektoré viac, niektoré menej. Záleží od modelu a materiálu.

Preto treba pri kúpe prvých tanečných topánok myslieť na to, aby pevne držali nohu. Nebojte sa, môžu aj jemne tlačiť. Nesmú však tlačiť na jednom mieste, lebo tu by spôsobovali otlaky a pľuzgiere. Musia komplexne pevne drzať nohu. Pocitovo by mali byť ako vaša druhá koža.

Farba a dizajn

Ako prvé tanečné topánky sa nakupujú väčšinou čierne alebo telové. Čierne preto, že sa dajú ľahko farebne skombinovať. Telové sú zas krajšie v lete, ku sukni napríklad. Každé ďalšie topánky, ktoré si kúpite, môžu mať inú farbu.

Od tvaru vašej nohy záleží, ktorý dizajn si vybrať. Každý sedí inak. Ja vždy odporúčam tie, ktoré sú pohodlnejšie, ako tie, ktoré sú krajšie. Osobne však mám vo svojom botníku aj pekné aj pohodlné, však to by sme neboli my ženy, keby sme pre krásu netrpeli.
ako vybrat topanky cierna a cervena

Ak sa chcete dozvedieť o tanečných topánočkách viac a vyskúšať si ich naživo, zavolajte mi ☏ +421 948 220 380 a dohodnite si stretnutie v našom showroome.

Monika


Podeľte sa o článok so svojimi priateľmi a vyzdieľajte ho na facebooku: