Tanečné či civilné?

Tanečné či civilné topánky? V čom sú tanečné iné ako civilné? A prečo v nich tancovať? Na tieto otázky zodpovieme v nasledujúcom článku.

Neviete na plese či svadbe vydržať tancovať v civilných topánkach až do rána? V tanečných je to iné. A presne to je ten rozdiel.

Použité materiály

Tanečné topánky sú oveľa mäkkšie. Sú vyrobené z materiálov ako napríklad koža, semiš a satén. Tieto materiály sa veľmi ľahko a rýchlo prispôsobia tvaru nohy. Ak sú teda zvolené veľkostne a tvarovo správne tanečné topánky, nespôsobujú žiadne pľuzgiere.

Podošva

Hrúbka podošvy sa u tanečných topánok líši. Profesionálni tanečníci potrebujú mať maximalne tenkú, flexibilnú podošvu, aby mohli prepínať špičky. Pri tomto type topánok trpia brušká pod prstami. Ale nie všetky tanečné topánky majú takto tenkú podošvu. Topánky určené na hobby dance majú presný opak podošvy – hrubú a mäkkú zároveň. Je to ako obuť si papuče. To sú presne topánky, v ktorých sa dá s úsmevom tancovať do rána.

Zapínanie a opätok

Ďaľším dôležitým faktorom tanečných topánok je zapínanie, ktoré pevne drží pätu a členok. Tancovať v civilných sandálkach, kde pätu drží len remienok, je nebezpečné pre členky. Rovnako ako aj postavenie opätku – opätok nesmie byť ani veľmi vpredu ani veľmi vzadu. Pri našľapovaní na zle situovaný opätok hrozí šmyknutie, alebo je na spoj opätka a topánky taký tlak, že sa opätok jednoducho zlomí.

Ak si chcete užiť tančiareň, párty či svadbu na parkete až do rána, obujte si tanečné a nie civilné topánky.

Monika


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/5/9/590144ee-ca84-404a-bb06-8a4d219410d4/latinky.sk/web/wp-content/themes/latinky/single.php on line 55