Tanečné či civilné?

tanecne ci civilne

Tanečné či civilné topánky? V čom sú tanečné iné ako civilné? A prečo v nich tancovať? Na tieto otázky zodpovieme v nasledujúcom článku.

Neviete na plese či svadbe vydržať tancovať v civilných topánkach až do rána? V tanečných je to iné. A presne to je ten rozdiel.

Použité materiály

Tanečné topánky sú oveľa mäkkšie. Sú vyrobené z materiálov ako napríklad koža, semiš a satén. Tieto materiály sa veľmi ľahko a rýchlo prispôsobia tvaru nohy. Ak sú teda zvolené veľkostne a tvarovo správne tanečné topánky, nespôsobujú žiadne pľuzgiere.

Podošva

Hrúbka podošvy sa u tanečných topánok líši. Profesionálni tanečníci potrebujú mať maximalne tenkú, flexibilnú podošvu, aby mohli prepínať špičky. Pri tomto type topánok trpia brušká pod prstami. Ale nie všetky tanečné topánky majú takto tenkú podošvu. Topánky určené na hobby dance majú presný opak podošvy – hrubú a mäkkú zároveň. Je to ako obuť si papuče. To sú presne topánky, v ktorých sa dá s úsmevom tancovať do rána.

tanecne ci civilne

Zapínanie a podpätok

Ďaľším dôležitým faktorom tanečných topánok je zapínanie, ktoré pevne drží pätu a členok. Tancovať v civilných sandálkach, kde pätu drží len remienok, je nebezpečné pre členky. Rovnako ako aj postavenie podpätku – podpätok nesmie byť ani veľmi vpredu ani veľmi vzadu. Pri našľapovaní na zle situovaný podpätok hrozí šmyknutie, alebo je na spoj podpätka a topánky taký tlak, že sa podpätok jednoducho zlomí.

Ak si chcete užiť tančiareň, párty či svadbu na parkete až do rána, obujte si tanečné a nie civilné topánky.

Ako si vybrať tie pravé prvé sa dozviete v mojom článku: Ako vybrať prvé tanečené topánky.

Monika


Podeľte sa o článok so svojimi priateľmi a vyzdieľajte ho na facebooku: